Český jazyk Anglický jazyk Facebook

Letecká vystoupení

Originální letová skupina Pterodactyl Flight® nabízí jedinečnou možnost shlédnout bojové ukázky replik historických strojů Sopwith 1½ Strutter, S.E.5a, Fokker E-III a Piper L-4H v atraktivních vzdušných soubojích. Ukázky působí velice realisticky a diváci tak prožívají atmosféru vzdušných soubojů v jejich plné surovosti. Letecká vystoupení jsou nabízena v několika variantách podle požadavku zákazníka. Na přání zadavatele může být pořízen video záznam leteckých soubojů z kamer umístěných na palubách letadlech. Cena vystoupení je závislá na místě konání akce, její době a variantě, která bude vybrána. Dále se může zvýšit o náklady za přelety letadel, zajištění vhodného hangárování a eventuální ubytování účinkujících v případě několikadenních akcí. Přeletová rychlost vystupujících letadel je 120 km/h. Místo domovského letiště vystupujících letadel je Žirovnice na pomezí Vysočiny a Jižních Čech.
Lze se domluvit na různých variantách a skladbě letadel dle vašich možností a představ.

Pozemní statická ukázka

Letadla na stojánce s polním ležením pomocného personálu a pilotů v dobových uniformách na pozadí s vojenským stanem, polní kanceláří, lehátky a dalšími artefakty. Tato statická ukázka může být součástí níže uvedených vystoupení.

Samostatné předvedení jednotlivých letadel

Ukázka začíná předvedením manévrovacích schopností letounu, střelby z palubních zbraní a je zakončena zmizením letounu s kouřovou clonou. U každého typu letounu trvá ukázka cca 5 minut (delší ukázka samostatného letounu je dle našich zkušeností divácky méně zajímavá).

Skupinová ukázka letadel

Může navazovat na ukázku jednotlivých letadel a spočívá v jejich skupinovém letu a ukázkách létání ve formaci.

Bojová ukázka z první světové války

Ukázka začíná startem letadla Sopwith 1½ Strutter, nastoupáním do výšky cca 100 metrů. Po provedení ostrých zatáček provede tři útoky na pozemní cíle. Útok může být doprovázen pozemními pyrotechnickými efekty (výbuchy, kouř, oheň), který je pro tuto sezónu doplněný o útok na mobilní prostředek (replika německého nákladní automobil zn. DAIMLER s připojeným polním kanonem).
Po zneškodnění cílů vzlétá letoun Fokker E-III, který napadne útočící letoun Sopwith 1½ Strutter a předvede vzdušný souboj v trvání cca 5 minut. Celkový dojem souboje umocňuje střelba z kulometů obou letadel. Vzdušný souboj je zakončen sestřelením letounu Fokker E-III, které může být opět doplněno výbuchem sestřeleného letounu za překážkou.
Celou ukázku zakončuje vítězný průlet letounu Sopwith 1½ Strutter, jehož zadní střelec ve stoje zdraví salutováním diváky nebo připojením letounu Fokker E-III a průletem obou letadel ve skupině se společným přistáním. Po přistání obě letadla rolují u hrazení pro obecenstvo. Celková doba ukázky je max. 15 minut kvůli zachování dynamiky vystoupení.

Druhá světová válka

Nabízíme předvedení amerického průzkumného a pozorovacího stroje Piper L-4H Grasshopper. Ukázka probíhá předvedením vzletu z nezpevněné plochy, předvedením obratnosti a letu na minimální rychlosti a po sérii průletů je zakončena předvedením několika způsobů přistání na různé povrchy. Demonstrace letadla Piper L-4H trvá 8-10 minut.

Napsali o nás

Naše letadla byla a jsou vidět na leteckých dnech a jiných veřejných vystoupeních od roku 2001 do současnosti po celé ČR i v zahraničí. V letech 2002-2006 vystupovala naše letadla jako součást skupiny Létající cirkus.

Od roku 2010 působí v nově vytvořené originální skupině Pterodactyl Flight.

Více na FB
Pterodactyl Flight
Pterodactyl Flight
Pterodactyl Flight
Pterodactyl Flight
Pterodactyl Flight
Muniční nákladák Daimler
... a jeho konec
Landing
Landing
Low pass
Low pass