Pterodactyl Ltd.®

Pterodactyl Ltd.® je společnost registrovaná v Anglii, s výrobními kapacitami v České republice, zaměřená primárně na produkci letadel z období WWI až WWII. Reprezentuje více jak šestnáctiletou praxi se stavbou a předsériovou produkcí letadel v kategorii ULL.

Pterodactyl Ltd.® vyrábí letuschopné repliky a statické makety určené především pro filmové účely a do muzejních expozic. Společnost klade důraz na zachování maximální autentičnosti výrobních postupů, propracovanosti detailů a spolehlivosti.

Součástí společnosti Pterodactyl Ltd.® je originální letová skupina Pterodactyl Flight®, která vyráběná letadla důkladně testuje kvůli následné sériové výrobě a předvádí je v rámci vystoupení na významných airshow.

Svou činností se snaží připomínat um a schopnosti dávno zapomenutých předchůdců a průkopníků aviatiky, na jejichž draze nabytých zkušenostech stojí dnešní letectví. Byla by velká škoda, kdyby dnešní lidé své předky podceňovali a jejich ve své době vrcholné výtvory vnímali jako cosi úsměvného.

Novinky

1. 3. 2013
V březnu byly zahájeny práce na létající replice německého stíhacího letounu Fokker D-VII.
20. 1. 2013
Společnost Pterodactyl Ltd. předala první maketu stíhacího letounu Supermarine Spitfire Mk.IX občanskému sdružení Czech Spitfire Club.
1. 1. 2013
Aero Composites
Firma Aero Composites s.r.o. byla sloučena se společností Pterodactyl Ltd.